Jdi na obsah Jdi na menu
 


Info k výletu do Českého Těšína 13.11.2010

 

První společný výlet se uskuteční tuto sobotu 13.11.2010 do města Český Těšín . Sraz bude v 9,30 před ZŠ Frýdecká , odkud půjdeme společně na autobusové nádraží a dopravíme se na vlakové nádraží. Do Českého Těšína pojedeme vlakem – zpět autobusem . Návrat kolem 16 h.  Přesný čas odjezdu a příjezdu bude ještě upřesněn podle jízdních řádů a dozvíte se jej nejpozději ve čtvrtek 11.11.2010.
Bude se vybírat částka 150,- ve které je zahrnuta doprava a teplý oběd ( pokud nesouhlasíte s teplým obědem a dítě bude mít jídlo na celý den sebou zaškrtněte prosím toto v přihlášce ). Výlet bude řádně vyúčtován a přeplatky či nedoplatky budou v pondělí vráceny.
Na výletě budou 2 dospělé osoby + další osoba na telefonu s autem pro případ , že by bylo třeba někoho odvézt z důvodu nevolnosti atd..
 
 
Turistická prohlídková trasa v centru měst Český Těšín a Cieszyn :
Od nádraží ČD  po ul. Střelniční k mostu Svobody do města Czieszyn kde si prohlédneme :
  1. Rynek – Vznik ke konci 15. stol. Městská radnice - pozdní gotická budova, která vznikla z přestavby dvou domů knížete Kazimíra II. Uprostřed náměstí se nachází studna se sochou sv. Floriána z r. 1777 od Václava Donaya ze Skočova. Studna je pozůstatkem bývalého městského vodovodu z 16. století, který přiváděl vodu z Malého Javorového.
  2. Studna Tří bratří – ul. Trzech Braci – navazuje na legendu o založení města v roce 810.
  3. ul. Przykopa – komplex památek z 18.a 19. století s četnými můstky přes Mlýnku je nazýván „ Těšínské Benátky“ , patřilkdysi řemeslníkům, koželuhům, tkalcům, soukeníkům, jirchářům – kteří používali vody ke své práci.
  4. Lesík u řeky Olše – návštěva dětského hřiště a přírodní rezervace .
  5. Náměstí ČSA – budova radnice - TURISTICKÁ VIZITKA
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář